fbpx

Masaże

Masaż Lomi Lomi

Masaż hawajski w naturalny i łagodny sposób wpływa na psychikę pacjenta. Podczas masażu zostaje uwolniona nagromadzona w mięśniach energia emocjonalna. Masażysta nadaje jej nowe kierunki i zakorzenia w podświadomości nowe, pozytywne wzorce.

Masaż Lomi Lomi często wykonywany jest w konkretnej intencji, która bardzo szybko się potem urealnia. Pomaga uwolnić się od przykrych wspomnień, wyrzucić z podświadomości traumatyczne wydarzenia, blokujące rozwój osobisty oraz osiągnięcie sukcesu i szczęścia w życiu. Pomaga skoncentrować się na tym co dzieje się TU i TERAZ, odnaleźć się w otaczającej rzeczywistość. Lomi Lomi wyzwala pozytywne energie, dzięki którym człowiekowi wraca radość i chęć do życia. Odzyskuje jedność ze swoją prawdziwą naturą. Problemy i sytuacje, które wcześniej jawiły się jako nie do pokonania znajdują nagle proste rozwiązania lub po prostu przestają drażnić. Wnosi do świadomości człowieka wiele światła i miłości do otaczającego świata oraz przywraca wewnętrzny spokój, co w konsekwencji prowadzi do pokochania samego siebie. A to właśnie jest kluczem do osiągnięcia wszystkiego, co tylko sobie wymarzymy. Dzięki Lomi Lomi nasza dusza i ciało osiągają stan równowagi. Harmonia ciała i duszy pozwala otworzyć się na zmiany.

lomi-lomi-hawaiian-back-massage-2021-08-30-09-51-17-utc
hawaiian-lomi-back-massage-therapy-2021-08-30-09-51-17-utc

Działanie terapeutyczne

Lomi Lomi to wspaniały masaż bioenergetyczny o działaniu leczniczym, terapeutycznym i relaksującym. Zawiera w sobie wiele znanych i popularnych metod leczniczych takich jak: masaż relaksacyjny, akupresura, refleksoterapia, bioterapia, polarity czy Reiki. Ma on wpływ nie tylko na sferę fizyczną człowieka, ale również na sferę emocjonalną i duchową, ponieważ masażysta pracuje także nad pozytywnym programowaniem umysłu pacjenta.

W sferze fizycznej:

pobudza krążenie,
uelastycznia zesztywniałe stawy,
zmiękcza stwardniałe tkanki powodując ogólne odprężenie i zrelaksowanie.
wpływa pozytywnie na dolegliwości układów: krążenia, trawiennego, kostnego czy moczowo-płciowego.

Dzięki Lomi Lomi, ludzie cierpiący na chroniczne dolegliwości mogą pozbyć się bólu, a systematyczne zabiegi przyczyniają się do całkowitego powrotu do zdrowia.

Masaż PeLoHa

Masaż PeLoHa (ang. Peace, Love, Harmony) to relaksacyjno-zdrowotny masaż olejowy całego ciała.

Łączy on wiele technik masażu:

◉ klasycznego,
◉ polinezyjskiego,
◉ refleksoterapii,
◉ koloterapii,
◉ polarity,
◉ shiatsu
◉ i reiki.

Jego autorem jest Australijczyk, Alan Earle, który rozwijał tę metodę 25 lat.

 • Ten przyjemny, delikatny, trwający około godziny masaż, przynosi bardzo silne efekty.
 • Przede wszystkim udrażnia przepływ energii w ciele (poprzez pobudzenie i zharmonizowanie pracy czakr i odblokowanie przepływu energii przez meridiany), jak również daje uczucie doenergetyzowania.
 • Uwalnia organizm z toksyn. Przywraca radość życia, dobre samopoczucie oraz eliminuje stres.
 • Uwalnia od chronicznych bólów i dolegliwości, a także przywraca dobry sen.
 • Uczy akceptacji własnego ciała, ponieważ podczas masażu każdy element ciała jest dostrzeżony, doświetlony i zaopiekowany.

W rezultacie, masaż odmładza i upiększa ciało.

massage-oil-2021-08-26-17-52-12-utc
christmas-defocus-festive-design-defocused-garlan-2021-10-21-02-46-53-utc(1)

Światłoterapia

Lampa Bioptron

Światłoterapia przy pomocy urządzenia Bioptron łączy w sobie cechy lasera, podczerwieni oraz światła wytwarzanego naturalnie przez słońce, ale bez promieniowania UV. Ta fototerapia polega na pobudzaniu reakcji w komórkach, co z kolei przyspiesza procesy regeneracyjne nie tylko skóry, ale też znajdujących się pod nią tkanek.

Poprawia mikrokrążenie, wpływa pozytywnie na układ limfatyczny, stymuluje zachodzące w organizmie procesy biologiczne, aktywuje układ odpornościowy, przyspieszając w ten sposób proces leczenia. Terapia światłem (fototerapia, światłoterapia), w tym lampa Bioptron, znajduje coraz szersze zastosowanie w rehabilitacji. Pomaga w przypadku schorzeń reumatologicznych, bólach kręgosłupa, urazów i kontuzjach narządu ruchu, zmian skórnych oraz wspomaga gojenie się ran. Wykazuje też działanie przeciwstarzeniowe, dlatego chętnie stosuje się ją również kosmetyce.

Lampa Bioptron dla urody

Leczenie światłem Bioptron znajduje również zastosowanie w kosmetyce, szczególnie przy zabiegach przeciwzmarszczkowych.

Światło działa na skórę i tkanki pod jej powierzchnią, pobudzając w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny.

Dodatkowo dzięki stymulacji mikrokrążenia skóra twarzy staje się jędrniejsza, a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

beauty-woman-face-portrait-brunette-female-looking-AXBCDVA

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania:

Wachlarz wskazań do stosowania światłoterapii Bioptron jest bardzo szeroki.
Obejmuje:

 • choroby reumatyczne (m.in. zwyrodnienie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów)
 • leczenie gojących się ran (po oparzeniach, operacjach, przy owrzodzeniach, odleżynach)
 • leczenie po urazach narządu ruchu, m.in. uszkodzeniu tkanek, nadwyrężeniu lub zerwaniu ścięgien, więzadeł.
 • Leczenie tą metodą zalecają również dermatolodzy, bo przynosi wymierne rezultaty w przypadku łuszczycy, trądziku młodzieńczego, opryszczki, atopowego zapalenia skóry, czy innych infekcji wirusowych lub bakteryjnych skóry oraz w schorzeniach laryngologicznych, zwłaszcza w przewlekłym zapaleniu zatok.
 • Stosuje się ją również w celu uśmierzania bólu, zwłaszcza okolicy szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa, w przypadku tzw. łokcia tenisisty, czy zespołu cieśni nadgarstka oraz bólu pourazowego (po złamaniach, zwichnięciach, czy innych tego typu kontuzjach).

Przeciwwskazania:

 • nowotwór
 • osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca (w obrębie tułowia)
 • kobiety w ciąży
komora hiperbaryczna Myślenice
tlenoterapia hiperbaryczna Myślenice
tlenoterapia hiperbaryczna Myślenice