fbpx

Sauna Ganbanyoku

Rozgrzej swój organizm

Japońska tradycyjna sauna skalna powstała już ponad 1000 lat temu. Wykorzystuje ona działanie minerałów wulkanicznych w regeneracji zdrowia, detoksykacji organizmu oraz głębokiego relaksu.

komora hiperbaryczna Myślenice
Sauna Myślenice

Jak wygląda zabieg sauny ganbanyoku?

Zabieg Ganbanyoku odbywa się na specjalnie przygotowanej płycie wykonanej z bogatej w minerały, czarnej, magmowej krzemionki. Płyta jest rozgrzana do temperatury 40° – 45°C, a zbawienna moc głębokiej podczerwieni wnika w warstwę skóry nawet do 5 cm. W trakcie sesji odczuwamy relaksujące ciepło, ale nie gorąco, dzięki czemu nie odczuwamy duszności, a serce się uspokaja.

Działanie tradycyjnej metody sauny Ganbanyoku jest całkowicie wyjątkowe, a jego skuteczność jest znana od stuleci. Warto pamiętać, że poddawanie się zabiegowi jest całkowicie bezpieczne.

Ukryta moc Ganbanyoku

Zabieg nie tylko stymuluje nasze krążenie i przyspiesza metabolizm, ale także pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to masaż stosowany przy okazji ćwiczeń i diety odchudzającej – możliwe jest spalenie od 800 do 3000 kcal.

Sesje Ganbanyoku nie tylko pomagają uporać się z dodatkowymi kilogramami, ale są także doskonałym uzupełnieniem regularnych relaksacyjnych zabiegów oraz ćwiczeń na redukcję tkanki tłuszczowej. Podczas przyjemnego wyciszającego zabiegu – możesz uprawiać jogę, gimnastykować się i rozciągać. Dzięki temu, że twoje mięśnie są rozgrzane, nie musisz obawiać się kontuzji czy urazów.

Sesja Ganbanyoku zapewnia:

 • regenerację ciała i umysłu po każdym wysiłku
 • ochronę przed kontuzjami i bólem mięśni
 • działanie przeciwbólowe, antyreumatyczne, przeciwdepresyjne
 • całkowity relaks dla ciała i ducha
Sauna Myślenice

Niezwykła sauna japońska – niezwykłe efekty

Sauna skalna Ganbanyoku jest wolna od wszelkich wad tradycyjnych saun parowych. Nie powoduje przyspieszenia akcji serca, ani duszności. W dodatku jest kilkukrotnie skuteczniejsza i bardziej efektywna w usuwaniu toksyn, a jej ciepło penetruje ciało na większą głębokość.

Sauna Myślenice
Pobudza krążenie oraz rozluźnia napięte mięśnie 
przez co niweluje ból wywołany stresem lub wysiłkiem
Sauna Myślenice
Redukuje dolegliwości związane
reumatyzmem i artretyzmem
Centrum Redukcji Stresu Myślenice
Wytwarzany z organizmu pot perłowy ma charakter kosmetycznego sebum z działaniem bakteriobójczym
Floating Myślenice
Spłyca zmarszczki mimiczne, rozstępy,
blizny oraz inne niedoskonałości
Floating Myślenice
Skutecznie przyspiesza usuwanie toksyn, metali ciężkich,
bakterii i wirusów z organizmu.
Floating Myślenice
Skóra odzyskuje równomierny 
koloryt, jędrność i elastyczność.
Sauna Myślenice

Detoksykacja całego organizmu

Szczególnie nieprzyjemnym środowiskiem dla wszelakich infekcji i bakterii jest wysoka temperatura ciała. Organizm stosuje tę metodę w naturalny sposób, gdy podczas przeziębienia zaczyna występować stan podgorączkowy. Zabieg w saunie Ganbanyoku może wyprzedzić ten stan, tym samym rozgrzać wszystkie partie ciała i wywołać potliwość, która uwolni szkodliwe dla organizmu związki. Wydalany przez ciało pot może być także mieszanką amoniaku, nikotyny oraz metali ciężkich – te docierają do organizmu poprzez nasz układ oddechowy, zwłaszcza zimą.

Działanie skały wulkanicznej łagodzi wiele dolegliwości związanych z cerą, naskórkiem i włosami – stają się one bardziej lśniące. Po wizycie w saunie Ganbanyoku odczuwalne jest ogólne odprężenie organizmu, pełen relaks i zdecydowana poprawa stanu skóry. Dzięki poceniu pozbywamy się również martwych komórek naskórka i odżywiamy skórę, która staje się bardziej miękka i gładka, ujędrniona.

Ciężko pracujesz? Zasługujesz na ganbanyoku

Poprawa nastroju to tylko jeden z wielu gwarantowanych pozytywnych skutków sauny Ganbanyoku. Podczas sesji, z czarnej wulkanicznej krzemionki emitowane są ujemne jony, które poprawiają kondycję fizyczną oraz usprawniają funkcjonowanie naszego umysłu. Po pięciu dniach ciężkiej pracy poczujesz znaczną różnicę, gdy skorzystasz ze wzmacniających właściwości terapii.

 • rzadsze bóle głowy i migreny
 • zniwelowane objawy stresu, jakim mogą być problemy skórne
 • wyjście ze stanu ciągłego przemęczenia
 • powrót do długich i całkowicie przespanych nocy
Sauna Myślenice
Sauna Myślenice

Lepsze zdrowie seniora z Ganbanyoku

Sesje w saunie powinny być stosowane profilaktycznie, zanim nastąpią jakiekolwiek dolegliwości chorobowe. Jednak w pewnym okresie wieku, bardzo trudno o całkowicie dobre zdrowie. Relaks w saunach japońskich pozwala na złagodzenie wszelkich problemów zdrowotnych. Redukcję reumatyzmu, artretyzmu oraz innych problemów z układem ruchowym.

 • redukcja bólu karku, stawów i kości
 • regeneracja w chorobach związanych z aparatem ruchu
 • ukojenie w przewlekłym bólu
 • lepsza odporność i szybsze reakcje organizmu
 • polepszenie krążenia

Czas na relaks po treningu

Wzmocnij swój organizm w saunie Ganbanyoku – nawet największy mistrz, potrzebuje wytchnienia. Rozgrzanie mięśni, jak i całego ciała skutecznie ochroni organizm przed kontuzjami. Sprawi, że rozciąganie przed treningiem stanie się przyjemnością. Dzięki promieniowaniu dalekiej podczerwieni mięśnie stają się mniej napięte, następuje redukcja odczuwania bólu po wykonanym wysiłku – zakończenia nerwowe stają się na niego bardziej wytrzymałe.

 • poprawa ukrwienia i regeneracji
 • wyrównanie poziomu tlenu w mięśniach
 • redukcja kwasu mlekowego
 • inhalacja jonami ujemnymi
Sauna Myślenice

Wszystko zależy od potrzeb klienta. Proponujemy trzy sesje o różnej długości: 30, 60 oraz 90 minutową. Po zakończonej sesji polecamy uzupełnić niedobory płynów w organizmie.

Jak najbardziej. Jednym z wielu udowodnionych pozytywnych aspektów japońskiej sauny jest pozytywny wpływ na szczupłą sylwetkę. Podczas jednej sesji trwającej od 45 do 75 minut spala się nawet do 1200 kalorii.

Przed zabiegiem nie jest wymagane dodatkowe przygotowanie. Wystarczy obmyć swoje ciało tuż przed zabiegiem oraz nastawić się na przyjemną dodatkową porcję relaksu, którą zdobędziemy podczas zabiegu w saunie.

Ze względu na dobroczynne działanie wydzielanego podczas sesji sebum, po zabiegu warto oczyścić ciało jedynie ręcznikiem. Kąpiel po odbytej sesji skróci czas działania czynników regenerujących i odmładzających

komora hiperbaryczna Myślenice

Relaks na
wyciągnięcie ręki

Dokładnie tak! Centrum  Redukcji Stresu oferuje niesamowite przeżycie, gwarantujące istne „wskrzeszenie” ducha i ciała. To innowacyjne podejście do relaksu pozwoli ci zregenerować zmęczone pracą ciało i umysł jak żaden inny zabieg. Wystarczy spróbować raz, a z pewnością zaczniesz do tego regularnie powracać. Gwarantujemy stu procentowe zadowolenie!