fbpx

Floating

Unieś swoje ciało i umysł

Relaks, jaki odczuwamy podczas spokojnego unoszenia się na powierzchni wody natchnął twórców sesji floatingowych. Sprawdzili oni wiele pozytywnych czynników, jakie odczuwamy podczas takiej wyciszającej sesji.

komora hiperbaryczna Myślenice
Floating Myślenice

Na czym polega terapia floatingowa?

Sesja w komorze floatingowej pozwoli ci rozluźnić wszystkie partie ciała, dzięki bogatemu w minerały roztworowi z soli Epsom. Wspomaga medytację i wyciszenie po całym dniu ciężkiej pracy umysłowej i fizycznej. 

Roztwór leczniczej soli Epsom unosi ciało osoby korzystającej z komory w sposób swobodny – nie angażujesz żadnych dodatkowych mięśni. Przebywając w dźwiękoszczelnej komorze, nie tylko nasycamy ciało zdrowotnymi minerałami, lecz także odcinamy umysł od czynników zewnętrznych. Zabieg trwa od 60 do 120 minut, w zależności od potrzeb osoby korzystającej z komory. Nie trzeba obawiać się utonięcia, nasza głowa jest oparta o wygodny zagłówek, natomiast sama komora ma tylko 30 centymetrów głębokości. Komora, w której się znajdujesz, jest całkowicie do twojej dyspozycji – nie przeszkadzają ci żadne czynniki zewnętrzne. Z sesji floatingowej może korzystać opiekun z dzieckiem. Po przebytym zabiegu wystarczy rześko opłukać ciało pod bieżącą wodą.

Floating daje niesamowite wrażenia i pomaga w schorzeniach zdrowotnych

Korzyści z floatingu to relaks i ukojenie, płynące z naturalnych właściwości tego niesamowitego zabiegu. Sesje w komorze floatingowej zapewniają regenerację psychiczną i fizyczną. Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej (float R.E.S.T.) to zarówno odciążenie kręgosłupa, stawów jak i mięśni.

Działania potwierdzone w badaniach

Stres
Rehabilitacja
Korzyści w ortopedii
Medycyna sportowa
Dermatologia
Badania
Algezjologia

Korzyści korzystania z komory floatingowej

Floating Myślenice
Wspiera procesy przewlekłego zmęczenia
oraz redukuje stres
Floating Myślenice
Reguluje ciśnienie krwi i tętno
oraz wzmacnia budowę włosów i paznokci
Floating Myślenice
Pozytywnie wpływa na stan skóry
oraz przyśpiesza leczenie chorób skórnych
Floating Myślenice
Skutecznie 
wspiera medytację
Floating Myślenice
Wycisza i uspokaja,
dzięki czemu poprawia koncentrację i pobudza kreatywność
Floating Myślenice
Działa wspomagająco 
w procesie odchudzania

Terapia floatingowa,
a codzienny stres

Nie należy bagatelizować skutków ubocznych codziennych wyzwań, które sobie stawiamy. Zawsze towarzyszy nam pewne napięcie i stres. Często dopada nas niepokój, na który nie mamy w danej chwili wpływu – chcemy się wyciszyć, a nie potrafimy. Terapia floatingowa pomaga wyeliminować nagły stres. Kabina do floatingu to także doskonałe miejsce na przemyślenia – trening umysłu. Stopniowo, z każdym zabiegiem, zwiększamy swoją tolerancję na stres.

Sesja w komorze floatingowej:

 • oczyszcza i odżywia całe ciało
 • wycisza umysł i uspokaja naruszone struktury neuronowe
 • powoduje trwałe zmniejszenie adrenaliny oraz hormonów stresu
 • daje głęboki relaks i odciążenie umysłu od bodźców zewnętrznych
Floating Myślenice
Komora hiperbaryczna Myślenice

Floating dla sportowców – unieś swoje ciało

Osoby aktywne fizycznie regularnie korzystają z terapii floatingowej. Służy ona jako dopełnienie regeneracji po całym dniu ciężkiego treningu. Utrwala osiągnięte wyniki oraz poprawia koncentrację. Reakcja na bodźce zewnętrzne zwiększa się i usprawnia. Jeśli odczuwasz ból mięśni, terapia floatingowa odciąża zmęczone partie ciała. Pomaga w regeneracji po wypadkach i kontuzjach.

 • zredukowanie produkcji mleczanu w mięśniach i organizmie
 • pomoc w rehabilitacji po urazach mięśni
 • stymulacja rozrostu mięśni
 • większa elastyczność – mniejsze ryzyko urazu mięśniowego
 • gwarantowana ulga w bólu po intensywnym wysiłku

Ból pleców – skutecznie odpłynie

Jeśli zmagasz się z przewlekłym, nawracającym bólem karku, pleców, czy też po prostu potrzebujesz regularnej regeneracji – terapia floatingowa jest dla ciebie. Zwykła kąpiel nie zaspokaja potrzeb przemęczonego organizmu w ten sam sposób, co kąpiel w specjalnym roztworze solnym w kabinie floatingowej. Podczas terapii twój umysł produkuje endorfiny, na które mówi się powszechnie „hormony szczęścia”. Ulga, jaką odczuwa ciało, jest całkowicie naturalna – roztwór z soli Epsom odżywia i regeneruje uszkodzone ciało, zmysły jak i nerwy. Podczas gdy twoje ciało unosi się na powierzchni wody, twój układ nerwowy również zostaje odciążony.

 • redukuje przewlekły ból
 • przyspiesza powrót do dobrej kondycji
 • głęboko relaksuje ciało, jak i umysł
 • wyzwala produkcję endorfin – hormonu szczęścia
Floating Myślenice
Floating Myślenice

Szybsza rehabilitacja, lepsza regeneracja

Korzystny wpływ sesji floatingowych jest potwierdzony przez wielu zadowolonych pacjentów. Na pozytywne aspekty regularnych sesji reaguje układ krążenia oraz układ nerwowy. Jest to bardzo ważne. Lepsze ukrwienie usprawnia poruszanie się i reakcje na pomoc terapeuty. Zrelaksowany umysł zmniejsza reakcje bólowe podczas nawet najcięższej rehabilitacji czy fizjoterapii.

 • lepsze ukrwienie uszkodzonych miejsc
 • redukcja bólu dzięki głębokiej relaksacji
 • regeneracja mikro urazów, które mogą doskwierać miesiącami i nie są możliwe do usunięcia tradycyjną fizjoterapią
 • rozluźnienie spiętych mięśni – natychmiastowa ulga

Życiodajna sól epsom

Obowiązkowym dodatkiem do kąpieli floatingowych jest użycie specjalnej soli Epsom. Roztwór ten jest naturalnym związkiem siarczanu i magnezu. Życiodajne właściwości mieszanki solnej widać już po zabiegu – skóra staje się miękka, nawilżona, oczyszczona oraz sprężysta. Działa bardzo widocznie na oznaki starzenia – zmarszczki zostają spłycone. Wpływa także na cellulit, który ulega wygładzeniu. Kąpiel z dodatkiem roztworu soli nie tylko wpływa na skórę, ale także, na jakość mieszka włosowego. Jeżeli osoba korzystająca z komory miewa bóle mięśni lub krzyża – kąpiel łagodzi ból. Krążenie krwi stabilizuje się, ciśnienie tętnicze ulega wyrównaniu, tlen ma łatwiejszy dostęp do wszystkich partii ciała.

 • zmiękcza oraz nawilża skórę, pomaga utrzymać jej elastyczność, spłyca zmarszczki, a także redukuje cellulit,
 • nasz organizm nie jest w stanie sam pozbyć się wszystkich toksyn. Wystarczy położyć się w kapsule, zrelaksować, a problem toksyn znika sam,
 • redukuje ból i zmęczenie mięśni oraz skurcze. Jej silne właściwości przeciwbólowe wykorzystywane są również w kąpielach podczas porodu,
 • natychmiastowo organizm dostaję dużą dawkę magnezu, a co za tym idzie zyskuje uczucie relaksu, poprawę snu i koncentracji, jak również ukojenie nerwów
 
Floating Myślenice
Komora Hiperbaryczna Myślenice URODA

Do sesji floatingowej – która jest cudownym doznaniem samym w sobie – nie potrzeba intensywnych przygotowań. Jeśli pragniesz umilić sobie ten czas jeszcze bardziej. Warto zastosować się do kilku rad. Zjedz ostatni posiłek dwie godziny przed zabiegiem, nie pij kawy tuż przed sesją oraz postaraj się nie depilować tuż przed zabiegiem.

Wybierając się na zabieg, warto zabrać ze sobą czysty duży ręcznik i klapki. Do komory możesz wejść zarówno w stroju kąpielowym, jak i zupełnie nago. Sesja odbywa się w zamkniętej kabinie – tylko ty i twój umysł.

Standardowa sesja floatingowa trwa 30, 60 lub 90 minut. Ten czas może być umiarkowanie plastyczny, w zależności od potrzeb klienta. Zrelaksowanie i ukojenie przychodzi po 3-4 sesjach terapii floatingowej.

Szczególnie polecamy terapię dla osób poddanych długotrwałemu stresowi, borykających się z depresją i przewlekłym zmęczeniem. Całkowite rozluźnienie wszystkich mięśni szczególnie pomaga sportowcom, rehabilitantom, osobom starszym borykającym się z bólem stawów i kręgosłupa.

Przeciwwskazaniem dla osób chcących skorzystać z floatingu jest padaczka, epilepsja, schizofrenia, nowotwór skóry, zakrzepica, zapalenie ucha. Należy pamiętać, że sól epsom działa drażniąco na świeże rany i skaleczenia.  Do zabiegu nie mogą podejść kobiety w czasie menstruacji, w pierwszym trymestrze ciąży oraz osoby pod wpływem alkoholu bądź środków psychoaktywnych.

komora hiperbaryczna Myślenice

Relaks na
wyciągnięcie ręki

Dokładnie tak! Centrum  Redukcji Stresu oferuje niesamowite przeżycie, gwarantujące istne „wskrzeszenie” ducha i ciała. To innowacyjne podejście do relaksu pozwoli ci zregenerować zmęczone pracą ciało i umysł jak żaden inny zabieg. Wystarczy spróbować raz, a z pewnością zaczniesz do tego regularnie powracać. Gwarantujemy stu procentowe zadowolenie!